TITLE

DESCRIPTION

Wycieczka na Kurpie

Piękny wrześniowy dzień, nieliczny w tym miesiącu, przypadł akurat na naszą pierwszą klasową wycieczkę. Ruszyliśmy z samego rana na Kurpie, a dokładniej do skansenu, w którym zachowano wszystkie rzeczy, z jakimi żyli ludzie ponad sto lat temu. Dzięki barwnym, a czasami wzruszającym opowieściom naszej pani pilot, lepiej zapamiętaliśmy dlaczego ludzie osiedlili się na Kurpiach i jak wyglądał ich zwykły dzień. Oprócz poznawania historii i tradycji ludowych mieliśmy także niezwykłą okazję zjedzenia pieczonych w ognisku ziemniaków i kiełbasek oraz przygotowanego przez miejscową gospodynię cista drożdżowego. Nauczyliśmy się trudnej techniki wyrabiania z ciasta chlebowego pięknych zwierzątek oraz robienia bibułkowych kwiatów. Kurpie to przecież kraina wycinanek, kurek, kogucików i wszystkich barwnych ozdób, wcale przez nas nie zapomnianych. Przypieczętowaniem wycieczki była zabawa przy muzyce i rozdanie podarunków.    

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress